Truva'dan Dönüş

Truva'dan Dönüş Lindsay Clarke

Truva'dan Dönüş Kitap Bilgisi:

Truva Savaşı nihayet bitmiştir. Şimdi yağma ve talan zamanıdır ama on yıl süren kanlı mücadelenin ardından zaferi kazanan taraf giriştiği katliamla Olympos tanrılarını gücendirirse sonrasında ne olur? Lindsay Clarke'ın sürükleyici tarihi romanı Truva'da karşılaştığımız karakterlerden hayatta kalanlar, Batı Anadolu'nun en önemli kentini yağmaladıktan sonra on binlerce askeriyle birlikte yazgılarıyla yüzleşmek üzere yola çıkar. Miken kralları Agamemnon ile Menelaos, Truva Savaşı'nın çıkmasına yol açan Helena, İthaka'nın leydisi Penelope, yüreği kin yüklü Miken Kraliçesi Klytaimnestra ve hepsinin savaşta ziyan olmuş çocukları... Son olarak da savaşın önde gelen kahramanı Odysseus. Tüm bu insanlar onca yıkımdan sonra amaçladıkları hayatı sürebilecek midir? Bu sorunun yanıtı, Odysseus'un uzun eve dönüş öyküsünü 1300 yıl önce anlatan Homeros'un izini Truva'dan Dönüş'te takip eden Lindsay Clarke'ın kaleminden veriliyor.

Eşsiz Odysseia teması -yani savaş gazisinin evine dönüş öyküsü- kültürel dünyadaki yerini hala koruyan ve tarihin hiç kuşkusuz en büyük epik örneğini oluşturan sevilen bir yapıtın eski zamanlardan günümüze yansıması.
- New York Times

Clarke'ın Truva ve Truva'dan Dönüş romanları, dünya yazınınen eski ve önemli klasiklerinden olan İlyada ile Odysseia'yı çağdaş roman formatında okumak için mükemmel bir fırsat.
- Kirkus Reviews

Antik klasikten yola çıkarak oluşturulan kurgu karşısında hayretle karışık bir hayranlığa kapıldım. Bilgece kavramlar ve anlatıma sahip bir roman.
- Ted Hughes

  • Yazar: Lindsay Clarke
  • Çevirmen: Cihat Taşçıoğlu
  • Yayınevi: Ekslibris Yayınları
  • Sayfa Sayısı: 470
  • Baskı Yılı: 2014
  • Dili: Türkçe
  • ISBN: 9786059000031

Ekslibris Yayıncılığın Diğer Kitapları:

;